In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

LUTW Projekty

Projekty
Konferencja końcowa PDF Drukuj Email

Konferencja końcowa w projekcie BALL

W dniach 14 i 15 września 2016 r. w Reykjaviku odbyło się spotkanie partnerów projektu BALL podczas którego podsumowano dwuletnie działania projektowe. Podczas konferencji finałowej zaprezentowano pierwszy poradnik zachęcający do przygotowywania się do przejścia na emeryturę. Poradnik "Odkryjmy dynamiczny trzeci wiek" ukazał się w języku angielskim, polskim, hiszpańskim, islandzkim.

Idee i wskazówki zawarte w książce są wynikiem szeroko zakrojonych prac badawczych i badań ankietowych prowadzonych w trzech krajach partnerskich projektu: Islandii, Polsce i Hiszpanii, z myślą o Europie jako całości. Skoncentrowano się na grupie wiekowej od 50 do 70 lat. Pełne raporty są dostępne na stronie internetowej projektu BALL.[1] Wyniki tych badań posłużyły do opracowania zaleceń dla wszystkich podmiotów, publicznych i prywatnych, które są zobowiązane bądź zainteresowane oferowaniem porad dotyczących przygotowania się do trzeciego wieku.

Rekomendacje zostały zdefiniowane w trzech grupach działań, z których każda może zostać wykorzystana niezależnie lub w powiązaniu z pozostałymi, tworząc kompletny pakiet dla uzyskania najlepszych rezultatów. Taki pakiet jest zalecany w szczególności dla programów publicznych, władz lokalnych, regionalnych i krajowych, prywatnych firm i instytucji. 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

[1]www.ball-project.eu

http://reykjavik.is/frettir/verum-virk-med-aevinami

 
Odkrywając dynamiczny trzeci wiek PDF Drukuj Email

Zapraszamy do lektury książki: "Odkrywając dynamiczny trzeci wiek - wskazówki i zalecenia w projekcie BALL.

14 września 2016 r., podczas konferencji w Reykjawiku odbyła się promocja nowego podręcznika, opracowanego przez międzynarodowy zespół ekspertów w Programie Erasmus + w projekcie BALL. Ksiązka ukazała się w 4 wersjach językowych (w języku polskim, angielskim, hiszpańskim i islandzkim) i jest dostępna na stronie projektu:

http://www.ball-project.eu

 

 

 

 

 
Pierwsze spotkanie wydawnicze projektu BALL w Lublinie PDF Drukuj Email

Pierwsze spotkanie wydawnicze projektu BALL Bądź Aktywny Ucząc się Przez Całe Życie odbyło się 5-6 kwietnia 2016 w Lublinie. Zespoły Ball z Uniwersytetu Permanentnego w Alicante, Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Reykjaviku i z Lublina oraz islandzkiego koordynatora, Evris, spotkały się by pracować nad ostateczna wersja wskazówek i rekomendacji wypracowane w czasie dwuletnich działań w Projekcie a dotyczących przygotowania do emerytury.

Po dwóch dniach intensywnej i owocnej pracy partnerom z Hiszpanii, Polski i Islandii udało się przygotować  robocza wersję ostatecznego kształtu przyszłej publikacji, która będzie prezentowała szerokie spektrum rekomendacji, wskazówek, materiałów pomocnych w organizacji wsparcia dla osób w wieku 50+ celem zapewnienia ich dalszego samorozwoju, aktywnej obecności na rynku pracy oraz efektywnego przygotowania do przejście na emeryturę.

http://www.ball-project.eu/pl/content/pierwsze-spotkanie-wydawnicze-projektu-ball-w-lublinie

 
Pierwszy rok projektu BALL PDF Drukuj Email
Już w najbliższy piątek, 27 listopada godz. 10.00 Centrum Konferencyjne Fiesta w Lublinie ul. Prusa 8, zapraszamy do udziału w spotkaniu na którym przedstawimy wyniki działań  w pierwszego roku projektu BALL (www.ball-project.eu), oraz naszą najnowszą publikację "Aktywnie ku emeryturze"
Dla wszystkich zarejestrowanych uczestników spotkania przygotowaliśmy bezpłatne egzemplarze.
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
 
Aktywnie ku emeryturze_27.11.2015 PDF Drukuj Email

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Polub nas na Facebooku